KONTAKTY

CK LERO-TOUR, s.r.o.

Sokolská 127
Třebíč
674 01

Kancelář:

Polanka 613
Třebíč-Stařečka
674 01

Mob: +420 603 256 742

Tel: +420 736 536 368

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČ 60708689
DIČ CZ60708689

Firma zapsaná v OR KS Brno, oddíl C, vl. 15380

Ostrov Lošinj

Panenská příroda a křišt'álově čisté moře na ostrově Lošinj patří k nejhezčím v Chorvatsku.

Klima na ostrově Lošinj má léčivě účinky pro alergiky a astmatiky. Ta společně s mořských vzduchem působí blahodárně zejména při dýchacích potížích a alergických reakcích na pyly.
Rekreační střediska Mali a Veli Lošinj byla už v minulém století vyhlášenými klimatickými lázněmi.
Na základě výzkumu a doporučení lékařské fakulty ve Vidní byl Mali Lošinj vyhledávaným místem již od počátku 20. století. V roce 1993 dostal Mali Lošinj chorvatskou cenu za čistotu ovzduší.
Léčivé účinky způsobuje zejména spojení lesního vzduchu z borovicového lesa a vzduchu mořského. Téměř podél celého pobřeží ostrova jsou chodníky na okraji borovicového lesa 20m od moře. Spousta cyklostezek vede kolem ostrova.
Začne-li sluníčko na pláži vice pálit, můžete zůstat ve stínu mohutných borovic. Mohutný borovicový les na ostrově Lošinj patří mezi jedinečný jev ve Středomoří.

losinj

Městečko Mali Lošinj
Fascinuje svoji jedinečnou architekturou s typickými úzkými uličkami. Městečku dominuje kostel sv. Marie, je proslavené i jako poutní místo. Bylo postaveno Benátčany ovšem historie sahá až do římského období. Ve městě Mali Lošinj je nádherné prostředí, které podtrhuje lázeňský charakter města.

Městečko Veli Lošinj
Je spojen s Mali Lošinjem velice oblíbenou 4 km dlouhou pěší promenádou. Je postavený kolem úzkého zálivu na jihovýchodní straně ostrova. Charakteristické jsou vysoké domy kolem přístavu a početné vily s krásnými zahradami.

Čikat

Krásna zátoka v blízkostí centra města. V borovicových lesich najdete hojnou nabídku rekreačních zařizení. Je tám i umělé vytvořena píseční pláž. Najdete tám i spousta restaurací a místa pro posezení. Idealní pro večerní promenady.

Sunčana uvala

Pokud se vydate od Čikatu na jíh, za zhruba 20 min. lehke prochazky, dostanete se na Sunčanu uvalu. Je tam hezka oblazkova plaž a v blizkosti je i nuda-plaž. Pokud byste pokračovali směrem na jíh, dostanete na značenu stezku která vede skrze divokou přírodu kolem jižní částí ostrova.

Galerie:

losinj4vlosinj5vlosinj6vlosinj7vlosinj8vlosinj9vlosinj10vlosinj11vlosinj12vlosinj13vlosinj14vlosinj15vlosinj16v